Arbëri

Rriten shifrat e të infektuarve, qytetarët nuk po i përfillin masat anti-COVID

 

Moti me diell e dita e pushimit të Vitit të Ri kanë shtyrë shumë qytetarë që të kalojnë kohën e lirë në sheshet e kryeqytetit. E përveç shesheve, edhe lokalet ishin të mbushura me klientë.

Shumë pak qytetarë mbajnë maskën, e cila është obliguese edhe në ambiente të hapura. Janë të vetëdijshëm që masat nuk po respektohen në masë të madhe dhe ka të tillë që pajtohen se masat anti-COVID duhet shtrënguar.