Arbëri

S’pritet që të ketë takim tjetër Kurti-Vuçiq sivjet

 

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka shprehur skepticizëm se një takim i ardhshëm në dialog në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të mbahet në dhjetor.

Pas mbledhjes së katërt të Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel, Borrell ka thënë se s’ka parë gatishmëri nga palët për një takim të ardhshëm.