Arbëri

Borrell: Dialogu, rruga e vetme për ta stabilizuar situatën mes Kosovës e Serbisë

 

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka folur për dialogun Kosovë – Serbi në Riga të Letonisë, në një takim të përbashkët të zyrtarëve të BE-së dhe atyre të NATO-s. 

Borrell ka thënë se dialogu Kosovë – Serbi duhet vazhduar dhe se nuk ka rrugë tjetër për të stabilizuar situatën.