Arbëri

Blinken uron 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

 

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ka uruar shqiptarët me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë.

Përmes një deklarate të DASH, zyrtari i lartë amerikan vlerëson Shqipërinë si një vend të përkushtuar ndaj tolerancës, të drejtave të njeriut dhe integrimit evropian.