Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Gjatë ditës së diele do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në pjesën veriperëndimore të Dukagjinit parashihen riga lokale shiu.