Arbëri

Moti në Kosovë për 28 nëntor

 

Të dielën e 28 nëntorit do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në pjesën veriperëndimore të Dukagjinit parashihen riga lokale shiu.