Arbëri

Mediat e huaja shkruajnë për tragjedinë në Gllogjan

 

Mediat e huaja kanë shkruar për ngjarjen e së premtes në Gllogjan, ku tre persona u vranë e një tjetër u plagos pas të shtënave me armë zjarri në drejtim të një autobusi që po barte nxënës.

Associated Press ka cituar zyrtarë të Policisë së Kosovës e të Emergjencës në Pejë të cilët kanë treguar për numrin e të vrarëve dhe gjendjen e të plagosurit.