Arbëri

Sveçla thotë se deri në fund të vitit do të rregullohet plotësisht furnizimi me letërnjoftime

 

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, është zotuar se deri në fund të vitit do të rregullohet plotësisht procesi i furnizimit me letërnjoftime për qytetarët e Kosovës, pas disa muajsh ngecjeje për shkak të mungesës së materialeve.

Në një shkrim në Facebook, Sveçla ka dhënë sqarim për situatën duke shtuar se me një kontratë kornizë do të përmirësohet furnizimi me letërnjoftime dhe deri në fund të vitit s’do të ketë probleme më.