Arbëri

Petkoviq i reagon Gërvallës: Kurti është personi i vetëm që po destabilizon rajonin

 

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar ministres së Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, që ka folur për destabilizimin e Ballkanit nga Rusia e Serbia.

Në Zagreb, Gërvalla tha se destabilizimi i Ballkanit nga Rusia e Serbia duhet të adresohet qartë nga BE-ja dhe NATO.