Arbëri

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Moti ne Kosove
 

Instituti Hidrometeorologji i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se java e katër e muajit nëntor parashihet me mot të ndryshueshëm.

Të hënën dhe të martën parashihet mot kryesisht i vranët dhe me shi. Të mërkurën dhe të enjten parashihet mot me intervale me diell dhe relativisht i ngrohtë.