Arbëri

Më 26 nëntor mbledhja e përbashkët e Qeverive Kosovë-Shqipëri

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u takua sot me ministrin e Brendshëm të Shqipërsë, Bledi Çuçi. Në takim ishte prezent edhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, dhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovës, Qemal Minxhozi.

Takimi u mbajt një javë para mbledhjes së shtatë të përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. Kjo mbledhje mbahet më 26 nëntor.