Arbëri

Në SHSKUK po trajtohen 59 pacientë nga COVID-19

 

Në klinikat COVID në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 59 pacientë nga COVID-19.

Prej tyre 28 janë me oksigjenoterapi e dy janë në kujdesin intensiv.