Arbëri

Abdixhiku fajëson vetë LDK-në për dështimin e 14 shkurtit, Mustafa qytetarët

Foto: Driton Paçarada / KOHA / Arkiv
 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ia ka vënë fajin vetë partisë për dështimin që pësoi në zgjedhjet e përgjithshme të 14 shkurtit. Deklarata e tij bie kundër asaj të ish-kreut të LDK-së, Isa Mustafa, që të hënën fajësoi qytetarët për humbjen e partisë.

Teksa i ka cilësuar si pozitive rezultatet e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit, Abdixhiku deklaroi se “si LDK, 17 tetorin do ta kujtojmë me krenari; siç e kujtojmë 14 shkurtin si mësim”. “Njerëzit e Kosovës na vlerësojnë kur jemi të drejtë, siç na largohen kur s’jemi të tillë - dhe kjo është vlera më e mirë e demokracisë”, u shpreh ai në një postim në Facebook.