Arbëri

Mot i ngrohtë javën e ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se do të ketë përmirësim të motit në javën e ardhshme.

Sipas IHK-së, java e ardhshme do të karakterizohet me mot të mirë dhe relativisht të qetë.