Arbëri

Mot me shi dhe temperatura të ulëta edhe në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Foto: KOHA
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se mot me shi dhe temperatura të ulëta do të vijoj të mbajë edhe për dy ditët e ardhshme në Kosovë.

Sipas IHK-së, në viset e larta parashihet të bie borë, derisa në viset e ulëta parashihet të bie shi dhe borë.