Arbëri

Kryeministria: Haradinaj deshi të takohej me Kurtin në 9:00, qëndroi tre minuta në holl dhe u largua

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Qeveria e Kosovës ka reaguar lidhur me deklaratën e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, se ishte thirrë për takim me kryeministri Kurti lidhur me gjendjen në veri, të dielën në ora 9:00, por që nuk e kishte gjetur atë në zyrë.

Zyra e kryeministrisë ka bërë të ditur se kryeministri Kurti, mbrëmjen e së shtunës i ka ftuar tre liderët e subjekteve politike opozitare në Kuvend, për takim të përbashkët, të dielën në ora 10:00.