Arbëri

Osmani ndërpret vizitën në SHBA për shkak të zhvillimeve në veri

FOTO: KOHA/Ilustrim
 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndërprerë vizitën e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është nisur për në Prishtinë për shkak të zhvillimeve në veri të vendit.

“Zyra e presidentes së Kosovës demanton raportimet se delegacioni përcjellës i presidentes në Nju Jork ishte i madh. Presidentja ka udhëtuar për javën e nivelit të lartë të Asamblesë së Përgjithshme me vetëm 4 anëtarë të kabinetit të saj”, thuhet në njoftimin e kësaj zyre.