Arbëri

Kushtet e Beogradit për dialogun – asociacioni dhe që policia të shkojë në veri me miratim të serbëve

 

Mediat në Serbi shkruajnë sot se Beogradi zyrtar ka 4 kërkesa që duhet të plotësohet më mënyrë që të vazhdojë dialogu në Bruksel.

Sipas gazetës “Novosti”, përcjell “B92”, këto janë qëndrime të presidentit serb Aleksandar Vuçiq, dhe se ato sipas mediave burojnë nga marrëveshjet e arritura në Bruksel.