Arbëri

Ministri serb: Xhandarmëria e gatshme të reagojë nëse kërkon Vuçiqi

 

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, i njohur për gjuhën e urrejtjes dhe fyerjet ndaj shqiptarëve, ka thënë se xhandarmëria e Serbisë është e gatshme për çdo detyrë që merr nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë përmes një video 2-minutëshe të postuar në kanalin e saj në YouTube, ka treguar për kapacitetet që disponon. E në përshkrim të videos, është vënë edhe një citat i Vulinit, që thotë: “Pjesëtarët e xhandarmërisë janë gati të kryejnë çdo detyrë që kërkon Serbia dhe presidenti Vuçiq”.