Arbëri

​Mot i vranët e me intervale dielli sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të shtunën në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat do të fuqizohen duke krijuar kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.