Arbëri

Kurti pas takimit me Lajçak: Diskutuam marrëdhëniet BE-Ballkani Perëndimor

 

Kryeministri Albin Kurti ka folur pas takimit me emisarin evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Ai në një status në Twitter ka bërë të ditur se kanë diskutuar marrëdhëniet e Ballkanit Perëndimor me BE-në si dhe kanë biseduar për takimin e ardhshëm Kosovë-Serbi.