Arbëri

757 pacientë të shtrirë nga COVID-19, 610 me oksigjeno-terapi

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Rritja e rasteve me COVID-19 ka rënduar tej mase gjendjen në QKUK dhe spitalet rajonale.

Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 757 pacientë janë të shtrirë në klinikat COVID-19 dhe spitalet rajonale, 610 prej tyre me oksigjeno-terapi, dhe 26 janë në gjendje të rënduar shëndetësore.