Arbëri

Vera sivjet pati 52 ditë mbi 30 gradë celsius, nga sot bien temperaturat

Foto: Alban Bujari / KOHA
 

Viti 2021 ka sjellë së paku 52 ditë me temperatura të larta mbi 30 gradë celsius, ka njoftuar Besim Aliu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në emisionin Sot në KTV, Aliu ka thënë se nga sot, e merkurë, në vend do të ketë rënie të temperaturave, që do të sillen për dy ditë deri në 28 gradë celsius maksimalja. Sot dhe nesër, rënia e temperaturave pritet që të sjellë edhe reshje shiu.