Arbëri

​Abdixhiku: Strehimi i shtetasve afganë, obligim yni moral

Foto: KOHA
 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka mbështetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për t’u ofruar strehim shtetasve afganë në vendin tonë.

Ai në një postim në Facebook e quan të drejtë, të domosdoshëm dhe të pa alternativë vendimin për të strehuar afganët e rrezikuar nga konflikti në Afganistan, duke thënë se Kosova përpos obligimit moral, duhet t’i pranojë afganët në shenjë respekti ndaj kërkesës së SHBA-së.