Arbëri

Mot me vranësira e reshje shiu në dy ditët e ardhshme në Kosovë

 

Temperaturat e larta që karakterizuan ditët e fundit, do të pësojnë rënie të ndjeshme në dy ditët e ardhshme.

Për të premten dhe të shtunën, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se do të jetë mot me vranësira dhe reshje shiu.