Arbëri

Kurti falënderon Kroacinë: Kosova do ta mbajë gjithmonë zemrën dhe derën hapur

Foto: KOHA
 

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, i ka dërguar letër falënderimi homologut kroat, Andrej Plenkoviq, për ndihmën e dhënë ndaj të aksidentuarve në Kroaci.

Përmes një komunikate, Kurti ka deklaruar se reagimi i shpejtë i autoriteteve kroate shpërfaqi vlerat më të larta "dhe shpirtin bujar të popullit kroat.