Arbëri

​IKSHPK: Vaksinohuni tash për të mos marrë masa rigoroze në vjeshtë!

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohet kundër COVID-19.

Derisa thonë se vaksinimi është metoda më e mirë dhe më efikase në luftën kundër COVID-19, IKSHPK-ja thekson se mosvaksinimi dërgon në masa rigoroze në vjeshtë.