Arbëri

Mot i nxehtë sot në Kosovë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

 

Edhe sot në Kosovë do të mbajë mot i nxehtë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat maksimale të ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 35 dhe 38 gradë Celsius.

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme edhe në ditët në vijim.