Arbëri

Opozita: Kurti të kërkojë nga Bideni një emisar special për dialogun, vet është i papërgatitur

Foto: EO
 

(EkonomiaOnline) - Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) po e kritikojnë Qeverinë Kurti lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online.

Ndërsa të nevojshëm po e shohin që kryeministri Albin Kurti të kërkojë nga presidenti i SHBA-së, Joe Biden një emisar special për dialogun.