Arbëri

Osmani përkujton Manajn: Përpjekjet për drejtësi nuk do të ndalen

 

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka përkujtuar Shaban Manajn, në 21 vjetorin e vrasjes së tij. Osmani shkruan se Manaj ishte bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova, që luftoi për kauzën e lirisë.

“Ai nuk u dorëzua asnjëherë para vështirësive dhe nuk hoqi dorë nga ideali i tij për ta parë vendin të lirë. Për kontributin e dhënë për Kosovën është dekoruar me urdhrin “Hero i Kosovës”, ka shkruar ajo.