Arbëri

Lajçaku takohet me Bislimin: S’ka asgjë teknike në dialog

 

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se gjithçka në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë është shumë politike dhe se asgjë s’ka teknike.

Deklarimin Lajçaku e bëri në Twitter pas takimit me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi, në një diskutim para takimit trepalësh të planifikuar për të mërkurën.