Arbëri

Shqipëria shpall ditët e hapura të vaksinimit për të gjithë qytetarët mbi 18-vjeç

 

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka shpallur ditët e hapura të vaksinimit masiv kundër COVID-19, për të gjithë qytetarët mbi 18-vjeç në gjithë vendin.

Dita e martë dhe e mërkurë e javës së ardhshme, 29 dhe 30 qershor, do të jenë ditë të hapura për të gjithë që duan të vaksinohen, ka bërë të ditur ministrja Ogerta Manastirliu nga qendra e vaksinimit në Vlorë.