Arbëri

Abdixhiku e quan “të shkretë” Kryeziun: Çdo marrëveshje me SHBA-në është në interes të Kosovës

 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, e ka quajtur “të shkretë” zëdhënësin e Qeverisë, Përparim Kryeziu, për deklaratën e tij se Marrëveshja e Washingtonit s’ka vlerë juridike.

“Aq di i shkreti, aq di zëdhënësi. Çdo marrëveshje ndërkombëtare është e obligueshme dhe çdo marrëveshje me SHBA-në gjithsesi është në interes të Kosovës”, ka thënë ai, raporton “Ekonomia Online”.