Arbëri

Moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme do të jetë me diell e vranësira

Moti ne Kosove
 

Moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme do të jetë me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende do të shoqërohen me riga shiu e shkarkime rrufesh.

Siç ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihet të lëvizin ndërmjet 26-29 gradë Celsius.