Arbëri

Hoxhaj: Të këqijat që e presin Kosovën nga Osmani e Kurti janë alarmante

Enver Hoxhaj
 

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka thënë se dyshja kryeministri Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani janë të vendosur për të shkatërruar e kapur secilin institucion kredibil dhe të pavarur në Kosovë.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se sot Osmani me urdhrin e Albin Kurtit shkarkoi nga detyra kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka.