Arbëri

Zyrtari serb: Ka presion të madh ndaj Beogradit, do të insistojmë në formimin e Asociacionit

 

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se ka një presion të madh ndaj Beogradit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Petkoviq gjatë një interviste për RTS-në ka thënë se në Bruksel delegacioni serb do të mbrojë interesat e Beogradit dhe se do të insistohet në formimin e Asociacionit të Komunave Serbe.