Arbëri

Një i vdekur dhe 21 raste me COVID-19 sot në Kosovë

 

Një person ka vdekur dhe 21 raste me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë në raportin për të mërkurën.

Sipas njoftimit janë kryer 2.114 testime ndërkaq janë konfirmuar 111 persona të shëruar.