Arbëri

Në SHSKUK po trajtohen 296 pacientë si pasojë e COVID-19, 18 në gjendje të rëndë

 

Në klinikat COVID në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 296 pacientë si pasojë e COVID-19, prej tyre 178 janë të konfirmuar si pozitivë me koronavirus.

18 pacientë janë në gjendje të rëndë dhe 216 janë me oksigjenoterapi.