Arbëri

192,000 qytetarë të Shqipërisë kanë marrë të dy dozat e vaksinës anti-COVID

 

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se 192,000 qytetarë të Shqipërisë i kanë marrë të dy dozat e vaksinës anti-COVID.

Manastirliu ka thënë në një postim në Facebook, se në gjithë vendin janë kryer 638,338 vaksinime.