Arbëri

3 të vdekur e 45 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

 

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar 45 raste të reja me koronavirus ndërkohë që jetën e kanë humbur 3 qytetarë si pasojë e COVID-19.

Sipas Ministrisë, gjatë 24 orëve të fundit, në tërë Shqipërinë janë kryer 2,596 testime.