Arbëri

Gjergji uron Tërnavën: Të mbizotërojnë ndër ne paqja, falja dhe pajtimi

 

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Dodë Gjergji, ka uruar myftiun Naim Tërnava me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Gjergji në urim ka thënë se shpreson që këto rrethana të pazakonta të krijuara nga pandemia të largohen e t’i kthehemi jetës normale.