Arbëri

Tre të vdekur dhe 49 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

 

Tre persona kanë vdekur dhe 49 raste me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, derisa bëhet e ditur se janë kryer 1.494 teste.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 2 raste (88, 68 vjeç), Prishtinë 1 rast (70 vjeç).