Arbëri

Ish-ministrja Bajrami kritikon Kurtin: Parullat e VV-së në kundërshtim me vendimet e Qeverisë

 

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, vlerëson se Vetëvendosje dhe Qeveria Kurti 2 kanë hequr dorë nga premtimet gjatë fushatës për barazi sociale dhe se tash që janë në pushtet nuk e kanë hallin e qytetarëve.

Bajrami në një deklaratë për KOHËN, ka kritikuar Qeverinë Kurti për uljen e mbështetjes për familjet në asistencë sociale dhe për pensionistët.