Arbëri

Gjermania konfirmon mbështetjen ndaj Kosovës për sigurimin e vaksinave

Gjermania konfirmon mbështetjen ndaj Kosovës për sigurimin e vaksinave
 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde.

Ambasadori Rohde ka konfirmuar mbështetjen për Kosovën në luftën kundër pandemisë, si dhe sigurimin e vaksinave anti-Covid.