Arbëri

Macron i shkruan Osmanit, inkurajon për vazhdimin e dialogut Kosovë – Serbi

 

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i ka shkruar letër presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, duke e uruar për postin.

Macron ndër tjera në letër ka përmendur edhe temën e dialogut Kosovë – Serbi, duke inkurajuar në vazhdimin e tij drejt një marrëveshje gjithpërfshirëse, përfundimtare dhe ligjërisht të detyrueshme.