Arbëri

Sot mot i vranët, nesër reshje shiu dhe bore në Kosovë

Sot mot i vranët, nesër reshje shiu dhe bore në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -2 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet ndërmjet 2-10 gradë.

IHMK-ja njofton se të shtunën parashihet të ketë reshje shiu dhe vende-vende reshje bore.