Arbëri

4 të vdekur dhe 169 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

4 të vdekur dhe 169 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
 

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2520 testime nga të cilat 169 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Në 24 orët e fundit kanë vdekur 4 persona, ndërsa 572 kanë arritur të fitojnë betejën me virusin.