Arbëri

Kurti i ofron mbështetje Abazit në zgjedhjet në Shqipëri

Kurti i ofron mbështetje Abazit në zgjedhjet në Shqipëri
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dhënë edhe një herë mbështetje kryetarit të qendrës në Shqipëri, Boiken Abazi, para zgjedhjeve parlamentare që do të mbahen më 25 prill në këtë vend.

Kurti ia ka kushtuar një postim në Facebook, teksa ka shkruar se Abazi nuk është i korruptuar dhe është e kundërta e një populisti.