Arbëri

Deputetja e PDK-së, Adelina Grainca kalon në Vetëvendosje

Deputetja e PDK-së Adelina Grainca ka kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje, ka konfirmuar kryeministri i Kosovës dhe udhëheqësi i kësaj partie, Albin Kurti. 

Kurti përmes një postimi në Instagram ka shkruar se  “deputetja më e re e Kuvendit  të Republikës, Adelina Grainca, na u bashkua sot në Lëvizjen Vetëvendosje“.

Ajo sot është në sallën e Kuvendit ku po votohet për president. 

{gallery}