Arbëri

Mot me shi të hënën, pritet të ketë edhe borë

Mot me shi të hënën, pritet të ketë edhe borë
Foto: KOHA
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e fundit e dimrit do jetë e ndryshueshme. Është parashikuar që të ketë rënie në fushat barike dhe ato termike duke shkaktuar reshje shiu dhe bore.

Borë pritet të ketë kryesisht në viset mbi 800m lartësi mbidetare, ndërsa në viset e ulëta mund të ketë shi dhe borë.